Puławski OPEC uczył dzieci jak oszczędzać ciepło – czym skorupka za młodu.

Podnoszenie świadomości na temat ekologii jest bardzo ważnym aspektem edukacji. Z tego też powodu 5 października w przedszkolu nr 13 odbyła się tak zwana „Lekcja ciepła”, podczas której najmłodsi wysłuchali dobrze znanej bajki w trochę innej, ekologicznej odsłonie. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się, w jaki sposób powstaje ciepło oraz Jak mądrze z niego korzystać. W przyswajaniu wiedzy pomagała pani Monika Koc wychowawczyni pięciolatków grupy Motylki. „Lekcje ciepła” to projekt edukacyjny zainicjowany przez dostawców ciepła. Na potrzeby akcji powstały ekologiczne bajki dla dzieci. Ich bohaterem jest znana wszystkim postać Czerwonego Kapturka, która wraz z babcią wyprowadza się z lasu, by zamieszkać na osiedlu w mieście. Bajki rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i to właśnie dzięki nim najłatwiej dotrzeć do najmłodszych.
W lekcji uczestniczyli : Prezes OPEC Paweł Iwaszko, Główna Księgowa Ewa Brzozowska -Sadowska oraz pracownica Działu Obsługi Klientów Małgorzata Samoń. Ta ostatnia doskonale wcieliła się w rolę Czerwonego Kapturka.
Zdaniem Ewy Brzozowskiej-Sadowskiej działania edukacyjne zgodne z projektem europejskiej strategii dla sektora ciepłownictwa przyczyniają się do podnoszenia świadomości w zakresie energii i klimatu. Zachęcają do racjonalnego korzystania z energii. Maluchy dowiaduj ą się jak powstaje ciepło systemowe, jak z niego korzystać, skąd się bierze ciepło w kranach i dlaczego ciepło produkowane w elektrociepłowni nie zanieczyszcza powietrza w najbliższej okolicy oraz
jak walczyć ze smogiem.
Na koniec zajęć dzieci otrzymały książeczki o czerwonym kapturku Działania edukacyjne dla najmłodszych w przedszkolu to dopiero początek akcji OPEC. Planowane są także zajęcia dla klas od l do 3 w szkołach podstawowych, które będą wyjaśniać kwestie powstawania smogu w miastach oraz emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Skip to content