Budowa osiedlowej sieci cieplnej dla projektowanych budynków TBB Sp. z o.o. S.K. przy ul. Skowieszyńskiej ZAKOŃCZONE

W dniu 01.04.2020 roku nasza firma rozpoczęła prace związane z budową osiedlowej sieci cieplnej dla projektowanych budynków TBB Sp. z o.o. S.K. przy ul. Skowieszyńskiej w ramach wniosku o dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa efektywności dystrybucji ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej, przebudowę i budowę osiedlowych sieci cieplnych i węzłów indywidualnych skutkująca likwidację węzłów grupowych w mieście Puławy”.

Prace rozpoczęto od protokolarnego przejęcia placu budowy oraz wytyczenia geodezyjnego trasy sieci cieplnej od budynku MPWiK w stronę ul. Skowieszyńskiej.

Po demontażu istniejącej nawierzchni przystąpiono do wykopów a następnie układania rur. Ze względu na dużą ilość kolizji związanych z istniejącymi instalacjami duża cześć prac budowlanych musi odbywać się ręcznie, czyli z ograniczeniem udziału sprzętu ciężkiego. Sieć wykonywana jest w technologii bezkanałowej z rur preizolowanych o średnicy dn/Dz=150/250mm.

Do dnia dzisiejszego wykonano odcinek sieci na długości ok. 240mb oraz próbę ciśnieniową nowo powstałego odcinka. W chwili obecnej trwają prace odtworzeniowe na placu MPWiK.

Od dnia 19.05.2020 roku został zajęty pas drogowy i nastąpiła czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Skowieszyńskiej. Prosimy zatem o rozważną i ostrożną jazdę oraz bezpieczne przechodzenie przez ulice w wyznaczonym do tego celu miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prace.

 

Poprzedni

Następny

Skip to content